top of page

Pasaulio Saujos istorija

Kas yra kūryba? Mano akimis - tai dalelė tavęs, žmogaus, atėjusio iš pasaulio, jį gėrusio ir juo besigėrinčio. Kūrėjas atiduoda dalelę savęs, pasaulio ir neša tai savo saujoj. Jis bendrauja su pasauliu, taip rodydamas savo vidinį pasaulį ir tą didijį, platųjį, kuris taip paveikė vidinį.
Galbūt mes niekada nesusitiksime, nekalbėsime, nematysime vienas kito. Tačiau, tikiu, mes bendraujame. Per savo kūrybą aš kalbu su jumis. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai - monologas, vis dėlto, priimdami mano kūrybą, jūs priimate mane, jūs man atsakote. Tad ačiū jums už tai.

DSC_0720.JPG
379391901_322538946995222_437197422050100998_n.jpg

Kurti ir dalintis

 Kiek save pamenu - visada buvau kūrybiška. Vėliau, suaugus, aiškiai ėmiau suvokti, jog negalėčiau gyventi be kūrybos.. Aš esu kūrėja, kūrybiškas žmogus, žmogus, norintis kurti ir dalintis savo kūryba. Žmogus, savo rankomis kuriantis grožį ir nešantis jį į pasaulį.  Taip, grožis labai subjektyvus dalykas... Ir būsiu be galo laiminga ir dėkinga, jei tik mūsų estetikos suvokimas, skonis, pasaulio matymas sutaps. Tada mus jungs šis tas, turėsite dalelę manojo pasaulio savajame. Argi tai nėra gražu? Kurti dalintis bendrauti ir taip rodyti meilę gyvenimui?

"Pasaulio Saujoj" sutelpa viskas, ką kuriu, kuo gyvenu: Paveikslai ir juos apipavidalinanti poezija, taip pat keramika, skulptūros, papuošalai, net fotografija. Esu kūrybiška asmenybė, negalinti gyventi be meno. Norisi dalintis tuo, ką kuriu, norisi suteikti džiaugsmą ne tik sau, bet ir kitam, duoti, bendrauti su žmonėmis, kurti dialogą per savo kūrybą. 

Atstovauju modernų tapybos stilių. Darbuose galima aptikti tiek ekspresionizmo, tiek ir suprematizmo ar konstruktyvizmo bruožų, didelė dalis  paveikslų abstraktūs, vis dėlto atstovauju šiuolaikinį, modernų meną.

Mano paveiksluose vyraujanti ryškių spalvų gama, simetrija ir atsikartojimai transliuoja emocijų ir istorijų šaltinį, kurį kiekvienas žiūrovas gali „perskaityti“, remdamasis savo asmenine patirtimi ir emocine būsena.

Abstrakti tapyba leidžia kurti naują realybę, nukelia mus į kitą pasaulį, tai paveikslai kupini mistikos – tarsi vizijų ar sapnų atspindžiai. Mėgstu išbandyti įvairiausias technikas: dažus ir lieju, ir tepu su voleliu, šiurkščiu teptuku, mentele, net – pirštais. Kai tave pagauna procesas – jauti – tai ne tik darbas – tai terapija. Labiausiai mane traukia modernus menas, abstrakčioji tapyba. Tokie paveikslai nesuteikia mums nuorodų, kaip matyti, ką įžvelgti, kiekvienas paveikslo „žiūrovas“ yra kūrėjas, galintis kasdien iš naujo atrasti paveikslo prasmę ir reikšmę, atverti simbolius, remdamasis savo asmenine patirtimi ir emocine būsena. Man patinka kūryba, kuri neįrėmina žmogaus, kuri suteikia jam laisvę. Laisvė man – viena didžiausių gyvenimo vertybių ir siekių. Aš pasikliauju procesu, jo vedimu, stebiu kur jis mane nuves – tiek kuriant eilėraščius, tiek paveikslus ir keramikos darbus.

Aš ne tik kuriu abstrakčios tapybos paveikslus, bet ir keramikos darbus – daugiausiai skulptūras, vaza, vazonus. Molis – nuostabi medžiaga, nors subtili, net lepi, ją įvaldžius, leidžia kurti stebuklus, leidžia kurti gyvybę. Man labiausiai patinka kurti vazas, ypatingai traukia žmogus. Rodos, pačios rankos, pajutusios molį, žino, ką daryti – kurti alternatyvią realybę, pažaisti kūrėjo žaidimą.

bottom of page